עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל - בומבה ג'וב

למצוא עבודה בחו"ל, לעבוד ולטייל בארה"ב, באירופה, בקנדה ובכל העולם
מגזין לחיפוש עבודה   -   קברי צדיקים   -   פורומים   -   אינדקס עסקים
דרושים חו"ל סטוקים חו"ל שותפים חו"ל
דרושים חו"ל סטוקים חו"ל שותפים חו"ל
< בחזרה לסיווג - עבודה באוסטרליה  |  שילוב מוצלח של אוכלוסיות ממודרות בארגון

שילוב מוצלח של אוכלוסיות ממודרות בארגון

בישראל אוכלוסיה מגוונת כאשר ארגונים שונים מרוויחים מהטרוגניות העובדים בכך שהם מסוגלים לנצל את שלל הכשרונות והשקפות העולם תוך חתירה לחדשנות ולמידה הדדית שתוצאתם היא הצלחה כלכלית.

רבים הם אלה אשר לאחר ראיונות עבודה ומבחני קבלה למיניהם מתאכזבים לנוכח הקיפוח והמשכיותה של תופעת המידור החברתי לא רק מחוצה לארגון אלא גם בתוכו. ברור כי במהלך ראיון עבודה קשה מאוד להציג או להעלות בעיות הקשורות למידור חברתי בארגון.

ממה מורכבת הדרה חברתית?

· בידוד חברתי

· השתתפות מעטה בתהליכים

· חוסר יכולת להשפיע

· קיפוח

· מצב מתמשך ולא רגעי או זמני

· אבדן תחושת ההזדהות כמו גם אבדן תחושת השייכות

· אבדן תחושת הלגיטימיות עד למצב של מרמור וחוסר תפקוד מלא או חלקי

המציאות היום יומית מורכבת ואינה שחור ע"ג לבן בדיוק כמו ראיון עבודה - הדרה חברתית קיימת בכל ארגון. בעזרת גישה מתאימה ניתן בהחלט למנוע או להקטין במידה משמעותית את בעית המידור ולמנף את הצלחת הארגון קדימה. ערבים, אתיופים, עולים חדשים וחרדים - אלה קבוצות מיעוט באוכלוסיה ולכולן הפוטנציאל לעזור להצלחת הארגון במידה וירגישו שייכות והזדהות ולא ממודרות.

ערבים

שילוב מוצלח יכול להתבצע אם ורק אם נבין את צרכיהם המיוחדים יחד עם הימנעות מהעדפות מתקנות או זכויות יתר. שיתוף מוצלח בנושאים חברתיים בארגון אף הוא יכול לתרום להצלחת התהליך. כבר בעת ראיון עבודה יש להדגיש את החזון הרב תרבותי של הארגון והציפיות מן העובדים לפעול למימושו.

אתיופים

לאתיופים נטייה להיבלע ולסבול מתחושות קיפוח עד לאובדן הזדהות עם הארגון ולגיטימיות המטרות המשותפות. יש לעודד השתתפות עובדים אתיופים בתהליכים חברתיים שונים וכמו כן לאפשר פיזור שלהם במגוון תפקידים. לא יעלה על הדעת כי עובדים אתיופיים יהיו מזוהים לשאר עובדי הארגון כבעלי תפקיד מוגדר אחד וצר.

עולים חדשים

עולים חדשים סובלים בדר"כ ממחסום שפה חמור אותו ניתן לזהות תוך כדי ראיון עבודה. מחסום זה גורם לתופעות של מידור חברתי במקרה של עולים חדשים בארגון. עם סיומו של כל ראיון עבודה עם עולה חדש והחלטה על העסקתו יש להציע את מיטב העזרה בקליטה מוצלחת לעבודה וליווי צמוד ואישי ע"י עובד וותיק אשר דובר את שפתו. יש להימנע מקיבוץ במחלקה אחת ספציפית של עולים חדשים ועל המנהלים להיפגש עימם מפעם לפעם ולהתרשם מתהליך הקליטה, לשמוע תלונות והערות שונות.

חרדים

להיות חרדי זוהי השקפת עולם אשר יכולה לזרום או להתנגש עם שאר השקפות עולם הקיימות בארגון. יש להימנע מביצוע מעשים אשר עלולים לגרום למידור אוכלוסיה זאת כגון ביצוע טיולים בשבתות וכו'. יש לקבוע חוקים ברורים לזמני תפילות והעדרויות מהעבודה על רקע דתי שאינם קבועים בחוקי המדינה וכמו במקרים שלעיל, יש לפזם בשלל המחלקות והתפקידים ולא לקבצם לתפקיד מוגדר אחד.

 כתבות נוספות בתחום
עבודה באוסטרליה  משרות באוסטרליה דרושים באוסטרליה  משרות באוסטרליה עבודה באוסטרליה  מומלצים באוסטרליה עבודה באוסטרליה  טיפים להגדלת מכירות   ניהול קריירה בעולם הדרושים