עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל - בומבה ג'וב

למצוא עבודה בחו"ל, לעבוד ולטייל בארה"ב, באירופה, בקנדה ובכל העולם
מגזין לחיפוש עבודה   -   קברי צדיקים   -   פורומים   -   אינדקס עסקים
דרושים חו"ל סטוקים חו"ל שותפים חו"ל
דרושים חו"ל סטוקים חו"ל שותפים חו"ל
< בחזרה לסיווג - עבודה באירופה  |  עבודה בלונדון, עגלות בלונדון, משרות בלונדון, תמונות בלונדון

מומלץ!!! מומלץ!!! מומלץ!!!

לונדון

מה גרם לי להחליט לעבוד דווקא בלונדון?

אז ככה, קוראים לי טלי ואני בת עשרים ושתים. אחרי השחרור התגלגלתי בכל מיני עבודות מזדמנות לחיילים משוחררים, הרווחתי בקושי שכר מינימום, קרעתי את התחת כמו משוגעת, גרתי עם ההורים שהצליחו כמובן לעלות לי על העצבים ושנאתי כל רגע ורגע בכל ההווי התל אביבי טיפוסי.

אני אוהבת את הארץ, מה שאני לא אוהבת זה את הקיץ המזעזע בטירוף. כל השנה אני מחכה לחורף ועד שהוא כבר מגיע הקיץ מציץ פה לפחות שלוש פעמים בשבוע. אין מה לעשות מדינת ישראל היא מדינה קייצית נקודה. לאט לאט התחלתי לשמוע על אנשים שנוסעים לעבוד בחו"ל, אח"כ שמעתי על אנשים שחזרו אחרי שעבדו בחו"ל ועשו כסף, בסוף הרגשתי שאם כולם עושים את זה אז גם אני יכולה, לפחות לנסות. כמובן שהיעד אותו בחרתי היה לונדון. תשאלו למה? עניתי כבר, שונאת את מזג האוויר בקיץ. מה יותר טוב מאשר לנסוע ללונדון? מרגע שהחלטתי לנסוע לא הפסקתי להתחבר לאינטרנט ולקרוא על כל מיני רעיונות מגניבים לעבודה בחו"ל. אז מה עשה לי נעים? לקרוא שבחרתי ביעד הנכון:

פרטים על לונדון שעשו לי טוב :

  1. לונדון נחשבת לאחת הערים החשובות ביותר בעולם מבחינה תרבותית והיסטורית. (ואני שוחרת תרבות.)
  2. קיימים בה אתרים היסטוריים למכביר וניתן לחוות שם חוויות באווירה אירופאית טיפוסית. (אני הולכת להרגיש כמו גיבורת ספרייה של ג'יין אוסטין, איזה אושר!)
  3. בעיר עצמה חיים כעשרה מיליון תושבים. (מעולה, אפשר למכור בכמויות, ואני הולכת להתעלק להם על הצורה!)
  4. לונדון היא אימפריה של עיר, אי אפשר להתעלם מעוצמת בנייתה והתפתחותה, כולה מחולקת לפרברים נרחבים. (שם חשבתי למצוא את החתן המיועד, אנגלי טיפוסי וחתיך כמובן , ברגע שיפתח את הדלת יבין שאני אהבת חייו.)
  5. השימוש במטבע הוא פאונד הווה אומר 1 פאונד = 2 דולר (8.5 ₪). (אתם קולטים מה זה להרוויח בפאונדים? אליפות!!!)
  6. חודשים נובמבר – פברואר קרים מאוד. הקיץ גם יכול להפתיע בימי גשם אפרפרים משהו (איזה כיף, אני הולכת לחגוג, סוף סוף אוכל לנשום ולקנות גרדרובה סטייל לונדון).
  7. תרבות הקנייה האנגלית חזקה ביותר, שם קונים כל השנה ובכמויות, יש מספר רב של קניונים איכותיים ומספר עצום של מבקרים (כשלוש מאות אלף בערך לשבוע.)

מה אני הולכת לעשות?

אני הולכת להרוויח בגדול ומכל הכיוונים. החלטתי להצטרף לחברה גדולה, ולמכור את מוצרי הטיפוח והיופי שלהם בעגלות בקניונים. למה חברה גדולה? כי מה לעשות אני סומכת על שועלים וותיקים ברמת הידע, מקצוענות וההכוונה .אני פשוט גאה בעצמי שהחלטתי לבחור בהם ולעשות את העבודה הכייפית הזאת. מה לעשות אני טיפוס שנהנה מכל דבר ובטח מלהיות כל היום יפה,מטופחת ולעבוד עם אנשים. תאמינו לי, כשבאה למכור לכם מישהי מטופחת מוצרי יופי אתם נהנים להביט בה ולקנות ממנה כי היא פשוט נראית סבבה וכיף להביט בה. זה הרבה יותר נחמד מאשר לקנות ממישהי שנראית זוועה ולא מטופחת בשיט. אז אני ממש עבדתי על המראה שלי לפני שנסעתי ללונדון, כן הלכתי לקוסמטיקאית החמודה שלי ועשיתי מניקור עולמי, שמתי לק והידיים שלי היו אסתטיות ברמה. אני יודעת שאני נשמעת לכם אולי קצת הזויה, אבל לקחתי את תפקיד מוכרת מוצרי יופי למקום הכי רחוק שאפשר, בכדי למכור יופי צריך לשדר יופי גם אם את בכלל לא יפה. את צריכה לחייך מבפנים ולהיות מטופחת בגבול הסביר. הלכתי לסמי הספר המהמם שלי שעשה לי תספורת מתוך קטלוג ונראיתי מה זה טוב. סטייל. בדוק.

אחרי שסיימתי עם כל הסידורים וכרטיס הטיסה, האדרנלין היה מטורף בגוף, והייתי במצב התרגשות ברמות על מ-ט-ו-ר-פ-ו-ת!!!

לונדון נחיתה רכה :

איזה יופי של החלטה לקחתי, מיד כשנחתי חיכה לי רוני, ישראלי בונבון שמשמש בחברה כראש צוות הדרכה ופיתוח. מה הוא נתן לי כשישבנו ברכב? חבילת שוקולד פרה, ישר חיבבתי אותו.

אז מה... הוביל אותי החמוד לאזור שנקרא "גולדרס גרין" כבר הבנתי שזה בסיס מוצאם של כל החבר'ה הישראלים בהא הידיעה. לפני שנכנסנו לבית המתוק שנראה כאילו נלקח מאיזה סצינה של סדרה בריטית לצעירים הראה לי רוני את בית חב"ד שנמצא ממש קרוב לבית שבו הייתי אמורה להעביר את שלושת החודשים הבאים, רק מלראות איזה חבדניק מתוק נהיה לי רגוע וטוב על הנשמה. בבית חיכו לי כל אנשי הצוות שקיבלו אותי ממש יפה, והיו עדינים ונחמדים.

אני מתגלת כתותחית מכירות

טוב, מה אומר לכם, בשבילי לונדון היא כמו חליפה שנתפרה במידה אישית במיוחד עבורי. וואו, אין מילים בפי לתאר את תחושת האושר שהלכה והשתרשה בתוכי, לא יכולתי להפסיק לחייך.

לונדון בלילה היא משהו שמרטיט את הלב, חולה עליה. מדהימה. האורות המנצנצים, הבניינים המיוחדים, הגובה, איזה התרגשות. בכלל כל המבנה הארכיטקטוני היה עבורי חוויה משמעותית. נשבעת לכם שהרגשתי כמו כוכבת. למרות שאני כולה טלי הקטנה מת"א. בכלל לא מזיז לי.

בבוקר שהתעוררתי שתיתי קפה שחור ויצאנו ברגל לכיוון הקניון אני רונית ושלי (השותפות שלי לדוכן.) היום הראשון היה אמור לעבור בצפייה ובערב הייתי אמורה לקבל הדרכה מרוני במשרדי החברה, אבל כל כך התלהבתי שאחרי חצי יום בלבד מכרתי שלוש ערכות לציפורניים ושתי ערכות טיפוח. השותפות שלי נראו שמחות עבורי ואני הרגשתי בעננים.

טוב, לא לכולם הולך כל כך חלק כמו שלי אבל... מזלי שפר עלי ובאמת אני טובה במכירות כנראה.

אחרי ההדרכה שנתנה לי כלים נוספים ובעיקר ידע על מוצרי הקוסמטיקה הרגשתי עוד יותר בטוחה בעצמי. בימים הבאים אחרי שכבר שלטתי במוצרים, באפקטים ובתרכובות למיניהם כבר הפכתי למקצוענית של ממש. האמת שזה גם לא היה כל כך קשה. ניסיתי לקלוט את הנשים היפות, המטופחות, האסתטיות, אלה שהולכות עם תיקים של מותגים, ובגדי מעצבים ומיד פניתי אליהן עם חיוך נעים והזמנתי אותן לדקות ספורות של פינוק. (הא.. איזו הברקה). אלה הנשים הכי פוטנציאליות. הדגמתי בפניהן את המוצר שרציתי למכור, עקרון ההדגמה יעיל ביותר משום שהוא ממחיש באופן חד משמעי את טיבו של המוצר בו האמנתי בכל ליבי, אפקט הטיפול נראה מיד לעין ומכאן הדרך לסגירת העסקה היתה קלי קלות. (בעגלה היו מגוון מוצרים שמחירם נע בין 20 פאונד ל- 100 פאונד, כמובן שיכולתי למכור אותם גם ביותר, משום שאז אחוזי המכירות שלי עלו בהתאם.) אחרי שמיציתי את עניין הנשים התחלתי לצוד גברים עם טבעות נישואין. אלה נפלו בידיי כפרי בשל. עם חיוך המיליון דולר שלי, בגדי האופנתיים ותספורת סמי המעלפת, אי אפשר היה לעמוד בפני. ניגשתי אליהם ושאלתי אם בא להם להפתיע את האישה שלהם במתנה מפנקת שהיא בטוח תשמח לקבל. השיחה כמובן החלה להתגלגל (טוב נו עם גברים זה בכלל לא קשה)

מפה לשם הצלחתי לתת להם לצאת עם רגשות אשם עצומים על כך שלא קנו הפתעה לנשים שלהן למעלה מכמה שנים. כל גבר כזה יצא עם מתנה מהממת ומכתב קטן שניסחתי עבורם (אני פשוט מלכה) ואחוזי הרווח שלי עליהם היו מדהימים.

בקיצור תקראו לזה איך שאתם רוצים: פלרטטנית (ובינינו כולם כאלה), חוצפנית (לא מזיז לי) העיקר שמכרתי את כל סוגי המוצרים ובכמויות.

אחוזי הרווח + שעות עבודה = משכורת פצצה :

כאמור המשכורת שלי הייתה על בסיס עמלות ואחוזי הרווח נעו בין 22% ל – 25% מסך המכירות האישיות. המשכורת שולמה כל שבועיים ובדיוק מרבי.

יום עבודה התחיל בשעה 9:00 בבוקר, מה שאומר לקום בשמונה ולהתחיל להתארגן. יום כזה יכול היה להסתיים ב18:00 בערב, או ב – 21:00 בלילה, תלוי באיזה קניון. בימי א' שעות העבודה קצרות יותר אך אחוזי המכירה גבוהים יותר, 11:00 – 17:00.

ו... החיים היפים, כי אחרת הם לא שווים !!!

מה לעשות, אני טיפוס שמח ואוהב את החיים, זה המוטו שלי, ותאמינו לי שאני נהנית מכל רגע ורגע.

אז ביום החופש הראשון שלי מה עשיתי? אל תשאלו אני קצת נבוכה אבל בכל זאת אשתף אתכם, הלכתי להצטלם עם בראד פיט ההורס עולם.(מוזיאון מאדאם טוסו כמובן) נכון נכון אני קצת מתלהבת ואפילו די סתומה, אבל לא איכפת לי, העיקר שהיום התמונה שלנו תלויה מעל המיטה שלי ואני מנשקת אותו צרפתית (בלי לשון), ועושה סימן מגעיל לאנג'לינה הרעה. טוב נו אני קצת מקנאה, אני חושבת שהיא יותר יפה ממני.

ימי ד' היו הימים החופשיים שלי, ואותם החלטתי למלא עד תום. אני לבד, לעיתים עם חבר'ה שונים מהעבודה היינו הולכים מסיירים ומבלים.

המלצות שלי בלונדון :

1. לונדון מחולקת לשניים, נהר התמזה חוצה אותה לצפון ודרום. איזור הצפון הוא החלק של הפרברים העשירים כמו נוטינג היל קמדן טאון שם כמובן הייתי חייבת לבקר. אז הפרברים העשירים הורסים את הבריאות מרוב יופי, כאילו באמת אין מה לדבר, עושר הוא דבר מגניב והשאיפה שלי לחיים. ברחוב Westbourne Grove בקרבת נוטינג היל יש כמה חנויות מתוקות להפליא. האזור הדרומי הוא כמובן מוזנח יותר ועני יותר, מה לעשות כמו בכל מדינה.

2. ארמון באקינגהם – אסור לפספס אנשים, תקשיבו לי לא תצטערו. מתי בפעם האחרונה ביקרתם בארמון, זה בטח נשמע לכם ממש תיירותי, אבל המראה המיוחד יגרום לכם להישאר פעורים סוף הדרך. בית המלוכה מאפשר לציבור הרחב להיכנס ולהתרשם מחדרי הארמון אומנם לא לכולם, אבל זו חוויה. כל יום בשעה 11:30 יש במקום טקס חילופי משמר ומגניב לאללה לראות את זה. מאוד קרוב לארמון נמצא גן סט. ג'יימס, זהו גן מהמם ביופיו אי אפשר לתאר את הרושם שהמקום מותיר.

3. רח' דאונינג 10 (המשכו של רח' הפרלמנט) הלכתי לבקר את מעונו של רה"מ בריטניה טוני בלייר. כן גם זה מעניין אותי. וצריך גם אתכם.

4. הגלריה הלאומית – כניסה ללא תשלום. זהו מוזיאון יפהפה שם ניתן להתרשם מאוצרות אומנות מדהימים.

5. כיכר פיקדילי – בטוח ששמעתם עליה, ים של תיירים מבקרים שם, מקום אטרקטיבי להכיר מגוון של טיפוסים, יש שם כל מיני אטרקציות מלא דוכנים עם כל מיני מציאות, אוכל טעים ועוד.

6. שוק האוכל לחובבי האוכל, אסור לפספס הוא נמצא מאחורי קתדראלת Wark South, והוא פתוח בימי שישי ושבת. (הייתי שם רק פעם אחת אבל הייתי חייבת) השוק מסחרר את העין מרוב צבעוניות ועשיתי שם קניות של בשר, דגים, גבינות ומאפים מכל הסוגים.

המפגש שלי עם ג'ימי :

וכמו בחלומות הכי וורודים ומה לעשות שלי יש כאלה ובכמויות. אחרי חודש עבודה אינטנסיבי וגדוש בחוויות, הכרתי את ג'ימי שלימים הפך להיות החבר שלי ובזכותו נשארתי עוד חצי שנה באנגליה. ג'ימי היה לקוח שלי בעגלה, האמת ששמתי לב שאין לו טבעת על היד ופניתי אליו כי הוא היה חתיך, הצעתי לו לקנות ערכת מתנה לאמא שלו והוא התפקע מצחוק. אבל בסוף קנה. איזה מתוק. למחרת הוא חזר ומצא אותי כמובן באותו מקום, והציע לי לצאת. ברור שאמרתי כן.

באותו לילה לקח אותי ג'מי ל Clerkenwel זה אזור מובהק של חיי לילה, הסוהו החדש של לונדון, יש שם מלא בארים, מסעדות ומועדונים. אכלנו במסעדה מגניבה וכל הערב דיברנו על מלא דברים. אחרי שסיימנו לאכול הלכנו לרקוד ב – Fabric מועדון ריקודים בגודל מטורף יש שם את הדי. ג'י הכי טובים בעיר.
מאז לפחות פעמיים בשבוע יצאנו לפאבים ומועדונים, הייתי מחוסלת מעייפות אבל זה נתן לי אנרגיה מטורפת. היינו ב - Turnmills - 63B Clerckenwell Road London EC1 מועדון בעל שם טוב, מאוד ידוע בקרב האוכלוסייה. יצאנו לבר של ג'מי אוליבר (השף העירום), היינו ב The eagle פאב מה זה נחמד ומדליק, גם לא כזה יקר.
לשמחתי הרבה יצא לי לחגוג יום הולדת עם ג'ימי, כמתנת יום הולדת עשה לי ג'מי הפתעה ולקח אותי
ל "נורפוק ברודס" Norfolk Broads - אזור גדול שם יש מלא כפרים קטנים, תעלות מים וגבעות ירוקות ששוטפות את העיניים. שכרנו שם סירה מאחד הכפרים ויצאנו ליום שיט מהמם. אני לא אפרט הכול כי הדף כמעט נגמר וממילא כבר אין לי מקום, אבל היה מגניב בטירוף. חוויה רומנטית מומלצת. נקודה. בסוף היום נסענו לרחוב הקניות הכי עמוס בלונדון רחוב אוקספורד (oxford st.) יש שם מיליון חנויות מעצבים, חנויות קטנות ומדליקות, ובתי כולבו גדולים כמו מרקס אנד ספנסר ב 458. מיותר לציין שג'ימי ביקש אותי לבחור את סט הלבנים הכי יפה בעיני והעניק לי אותו מתנה. אח האנגלים האלה איזה מנטליות יש להם, למות!!!

סוף דבר :

כן, אין ספק שחשוב להיות אנשים בעלי שאיפות, חלומות, בטחון ואופי. אני כזאת. הרווחתי חוויה ענקית של הכרות עם לונדון המהממת, מסתבר שלונדון ממש חיכתה לי. הכרתי חבר'ה ממש מקסימים (בלי חנופת יתר), אני פשוט אוהבת כל אחד ואחד מהם באופן בלתי יתואר. חזרתי לארץ רק אחרי שנה, אחרי שטחנתי מכירות בקניונים ומכרתי ערכות ציפורניים בכמויות, ומוצרי ים המלח בהמונים ועשיתי כסף מעולה, (בסביבות ה 15 אלף ₪ לחודש, אחרי כל ההוצאות, תכפילו ב – 11 חודש ותקבלו את הסכום המדויק.) למדתי סוג של מקצוע – מכירות, וגיליתי שאני טובה בזה מאוד. וכמובן ג'ימי המהמם שחזר איתי לארץ, תירגעו נחתנו באוקטובר (סתיו) בדיוק לחודשיים. אבל אל תדאגו, אני ללונדון חוזרת ובגדול!!!!

שגרירות ישראל : כתובת: Palace Green-London W8 4QB 2 טלפון : 020-79579572

 

 

 כתבות נוספות בתחום
דרושים באירופה  משרות באירופה עבודה באנגליה  עבודה באנגליה משרות באירלנד  אודות אירלנד ציורי שמן באירלנד  הקסם של אירלנד דרושים באירלנד  עבודות באירלנד דרושים לחו''ל  האם אתה מתאים?   ראיון עבודה