עבודה בחו"ל

עבודה בחו"ל - בומבה ג'וב

למצוא עבודה בחו"ל, לעבוד ולטייל בארה"ב, באירופה, בקנדה ובכל העולם
מגזין לחיפוש עבודה   -   קברי צדיקים   -   פורומים   -   אינדקס עסקים
דרושים חו"ל סטוקים חו"ל שותפים חו"ל
דרושים חו"ל סטוקים חו"ל שותפים חו"ל
< בחזרה לסיווג - עבודה בקנדה  |  עבודה בקנדה, מכירות בקנדה, עבודה בחו"ל, מכירות בחול, עגלות בקנדה
 

קנדה פרטים כללים
 
קנדה הינה המדינה הצפונית ביותר בצפון אמריקה.
היא דמוקרטיה פרלמנטרית  הגובלת בארה"ב מדרום ומצפון מערב.
היא מושבה בריטית לשעבר והמדינה הגדולה ביותר בחבר העמים הבריטי.
קנדה היא המדינה השנייה בעולם בשטחה, רוסיה גדולה ממנה.


אוכלוסייה: אוכלוסייתה קטנה יחסית ומונה כ-32,000,000 תושבים.

עיר הבירה: אוטווה.

כלכלה: 
קנדה היא מדינה מודרנית ומפותחת טכנולוגית. כלכלתה בנויה על שפע של חומרי גלם טבעיים.
הכלכלה הקנדית מאוד מפותחת ודי מזכירה את כלכלת ארצות הברית, בעלת אוריינטציה ברורה לשוק חופשי ורמת חיים גבוהה.
קנדה היא גם ספקית העצים הגדולה בעולם. בשנת 1989 נחתם הסכם סחר חופשי עם ארצות הברית.

אוכלוסייה:
בשנת 2001 הייתה האוכלוסייה בקנדה מורכבת מבני הקבוצות האתניות הבאות: קנדים (הכוונה למי שמזהה את מוצאו ככזה) - 39.2% , אנגלים - 20% , צרפתים - 15.75% , סקוטים - 14% , אירים - 12.9% , איטלקים - 4.29% , אוקראינים - 3.61% , סינים - 3.5% , אינדיאנים - 3.38% , דרום אסיאנים - 3.1% , שחורים - 2.2% , פיליפינים - 1.0% . סך כל הלא-לבנים הוא 13% מהאוכלוסייה.
עיקר הגידול באוכלוסייה הוא בזכות ההגירה. קנדה פיתחה מנגנון מתוחכם המצליח לאתר מהגרים המתאימים למדינה, לפי שיטת הניקוד. כל מהגר פוטנציאלי מקבל ניקוד לפי שיטה שמתגמלת במספר נקודות גבוה את מי שהינם בעלי מקצועות נדרשים, צעירים, משכילים ודוברי שתי השפות הרשמיות. כשישית מכלל הקנדים כיום אינם ילידי קנדה.

דת:
מבחינה היסטורית רוב הקנדים הם נוצרים. כ-42% קתולים וכ-38% פרוטסטנטים. המוסלמים מהווים כ-2% מהאוכלוסייה. היהודים מהווים יותר מאחוז אחד מהאוכלוסייה. בשל המסורות הליברליות, רבים מהנוצרים בקנדה לא מציינים את דתם. בקוויבק, בה יושבים רוב הקתולים, אמונה נחשבת לשארית מן העבר - רוב תושבי קוויבק הם חסרי דת ואינם מתערבים באמונותיהם של אחרים.

שפות: 
בקנדה שתי שפות רשמיות - אנגלית וצרפתית. הצרפתית היא השפה המדוברת בעיקר בקוויבק אך קיימים דוברי צרפתית גם באונטריו, ניו ברנזוויק ודרום מניטובה. ב-7 ביולי 1969 הוכרזה הצרפתית כשפה רשמית שווה לאנגלית. הכרזה זו גרמה לתהליך הזדהות של קנדה כמדינה דו-לשונית ורב-תרבותית.

תרבות: 
התרבות הקנדית מאופיינת בתפיסה רב-תרבותית ודו-לשונית. יש בה פתיחות רבה לקיומן של תרבויות שונות המתקיימות זו לצד זו תוך קיום מכנה משותף הנוגע למסגרת המדינית המאחדת ביניהם. האנגלית והצרפתית הן השפות הרשמיות במדינה הזוכות למעמד שווה. קוויבק נשארה מרכז של תרבות צרפתית, מוגנת על ידי חקיקה. העובדה שבקנדה התקיים מיעוט צרפתי גדול הביאה להתפתחותה ההדרגתית של תפיסה המעודדת פלורליזם תרבותי גם לגבי קבוצות תרבותיות אחרות של מהגרים כמו איטלקים, יהודים, סינים ואחרים.
ההשפעה הגדולה של התרבות האמריקאית על קנדה בעשורים האחרונים גרמה לחששות מ"כיבוש תרבותי". בעקבותיה נחקקו חוקים המגנים על התרבות המקומית. הגבול המפריד בין קנדה ובין ארצות-הברית הוא הגבול הארוך ביותר בעולם בין שתי מדינות. מיליוני תיירים עוברים מדי שנה את הגבול. בין שתי המדינות מתקיימים קשרים כלכליים הדוקים. קנדה היא מדינה שוויונית יותר באופייה ונוטה להקדיש משאבים ציבוריים לרווחה. כך למשל מונהג בקנדה ביטוח בריאות ממלכתי לכל.
רמות הפשיעה בקנדה נמוכות יחסית בדומה לאירופה והן רחוקות מרחק רב מרמות הפשיעה הגבוהות בארצות-הברית.
 
יהדות קנדה:
הייתה מבין הקהילות היהודיות הראשונות בהם קיבלו היהודים שוויון זכויות. כיום היא הקהילה היהודית החמישית בגודלה בעולם והיא מונה בקירוב 360 אלף בני אדם מתוך מדינה של 29 מיליון.
לאחר מלחמת העולם השנייה הגיעו לקנדה כ־40 אלף ניצולי שואה, בשנות ה־50 היגרו לקנדה, מצפון אפריקה, כ־50 אלף יהודים מזרחיים רובם למונטריאול ולמחוז קויבק דובר הצרפתית. בשנת 1961 מספר היהודים בקנדה קפץ ל־260 אלף. בשנות ה-70 נרשמה הגירה גדולה של יהודים ממונטריאול לטורונטו וניו-יורק, כך שהקהילה היהודית בטורנטו הינה הגדולה בקנדה וכוללת כ-200,000 יהודים לעומת מונטריאול שהצטמצמה ל-100,000.
יהדות קנדה דתית יותר מיהדות ארצות הברית כמות נישואי התערובת בקנדה נמוכה יותר מאשר אצל יהדות ארצות הברית. בין השנים 1990 ל־2000 יהדות קנדה גדלה ב־15% ברובה מהגירה ממדינות חבר העמים וישראל.
 
נוף וטבע:
קנדה הינה מדינה עצומה בגודלה של יבשת. בקנדה ניתן למצוא רכסי הרים מדהימים, כפרי דייגים קטנים וערים קוסמופוליטיות. הנופים מרהיבים ביופיים, אטרקציות אינסוף ומרחבים עצומים לנפש. קנדה היא ארץ פראית אשר רוב האנשים יודעים עליה פרטים מועטים. הנוף הפראי, הקסום של אזורים כפריים שלווים, מפלי הניאגרה ומרחבים גדולים מושכים אליה תיירים רבים. בקנדה יש מגוון עצום של חי וצומח, המתחלק לשמונה אזורי צמחייה, שברובם שולט היער. עם חיות הבר כאן נמנים דובי גריזלי, דובים שחורים, חומים ודובי קוטב. יש גם כ-500 מיני ציפורים, בהם אנפה כחולה גדולה, אווזים קנדיים וסוגים רבים של ברווזים. בקנדה יש יותר מ-37 פארקים לאומיים, יותר מ-129 פארקים היסטוריים לאומיים ו-12 אזורי-טבע לשימור,
 
עונות השנה:
בקנדה יש ארבע עונות ברורות, אבל מועדיהן משתנים על פני המדינה. הגורם המשמעותי ביותר באקלים הוא קו הרוחב. ככל שתצפינו כך ירדו הטמפרטורות, לא במקרה האזורים החמים ביותר בדרום הם גם המיושבים ביותר. החופים המערביים והמזרחיים גשומים ולחים מאוד, ורוב הגשמים יורדים במהלך החורף. אזורי הערבה בסאסקצ'וואן, במאניטובה ובמזרח אלברטה יבשים למדי במשך כל ימות השנה. החורפים הקנדיים ארוכים: ביותר משני שלישים של קנדה, ממוצע הטמפרטורות בינואר הוא מינוס 18 מעלות צלסיוס. יולי ואוגוסט הם החודשים החמים ביותר, והטמפרטורות הממוצעות בהם בדרום הן בדרך-כלל 25-30 מעלות.

מזג אוויר:
ישנם בשנה 4 עונות, החורפים ארוכים מאוד והטמפ' הממוצעת השנתית היא מתחת לאפס, בינואר ממוצע הטמפ' הוא 18- מעלות צלזסיוס.
הפרשי השעות בין ישראל לקנדה הם 7- עד 10- שעות.

ערים מרכזיות :

א. מונטריאול:
מונטריאול היא העיר השנייה בגודלה בקנדה (אחרי טורונטו), עם 1.8 מיליון תושבים (2002) העיר הגדולה בפרובינציית קוויבק, והעיר דוברת הצרפתית השנייה בגודלה בעולם, אחרי פריז. רק כחמישית מתושבי העיר דוברים אנגלית כשפת-אם.
העיר שוכנת על אי במפגש הנהרות סיינט לורנס ואוטאווה 74. העיר בנויה סביב להר שעל שמו היא נקראת: Mount Royal.
אחד הדברים המרתקים ביותר במונטריאל הוא קיומה של העיר התת-קרקעית. תושבי העיר נסוגים אל מתחת לפני הקרקע, ומגיחים משם רק לאחר שהשלגים והסופות פוסקים והטמפרטורה חוזרת אל מעל נקודת הקיפאון.
החורף קשה וקר,השמים והקרקע הופכים אפורים. כדי להתחמק מפגעי החורף נבנתה ממש עיר מתחת לעיר, מבוך תת-קרקעי שבו אפשר לטייל על פני קילומטרים של חלונות ראווה, חנויות, בתי קפה ומסעדות, בתי קולנוע ותחנות רכבת. 

ב. טורונטו
טורונטו נחשבת לעיר בינלאומית, ואחת המובילות בין הערים הרב תרבותיות בעולם. היא המרכז הפיננסי וה"מנוע הכלכלי" של קנדה, וכן אחד המרכזים החשובים  בתחום התרבות, האמנות והרפואה. בינואר 2005, היא תוכננה/עוצבה על ידי ממשלת קנדה מערי בירת תרבות של קנדה. טורונטו היא אחת הערים הבטוחות בצפון אמריקה. מדד הפשעים האלימים בה נמוך מבכל מקום בארצות הברית .
היא מרכז התרבות, הסחר והממון בקנדה. סגנון אנגלי עתיק המשלב מבנים סופר מודרניים שצמחו בעשרות השנים האחרונות ויצרו עיר שנוח מאוד לחיות בה עם מבני ענק בהם מרוכזים בקומות הקרקע מרכזי קניות ובתי עסק.
היכן מתרכזת העבודה לישראלים:
עבודה בעגלות בקנדה מתמקדת בעיקר במונטריאול וטורונטו. מונטריאול היא העיר הגדולה בקנדה והעיר השנייה בגודלה בעולם בדוברי צרפתית. קו הרקיע שלה עם גורדי השחקים דומה לניו יורק, אולם רחובותיה מזכירים את פריז.
איך נכנסים לקנדה?
הישראלים, כמו רוב התיירים ממדינות המערב, לא זקוקים לוויזה לביקור עד שישה חודשים.

 
תיירות: בסביבות 40 מיליון מבקרים בשנה, 90 אחוז מהם אזרחים אמריקניים

מטבע: דולר קנדי

מחייה:
ארוחה זולה: 5-10 דולר אמריקאיים./ ארוחה במסעדה ממוצעת: 10-25 דולר אמריקאים. / ארוחה במסעדה יקרה: 25 דולר אמריקאיים ומעלה.לרוב המבקרים, ההוצאה הגדולה ביותר היא ללינה. אם תשהו במקומות לינה זולים ותאכלו בבתי קפה, תוציאו בסביבות 40 דולר אמריקאיים, לא כולל תחבורה למרחקים גדולים. אם תישנו במוטלים ותאכלו מדי פעם במסעדות, תהיה ההוצאה בסביבות 75 דולר של ארצות הברית ליום.
הטיפ המקובל הוא בגובה 10-15 אחוז מהחשבון, ומקובל לתת: למלצרים, לנהגי מוניות, במספרות, לשוערים בכניסה לבתי מלון ובמקומות מסוימים גם לברמנים.

 
 כתבות נוספות בתחום
דרושים בקנדה  עבודה בקנדה עגלות בקנדה  המיוחד בקנדה מכירות בחו''ל  קנדה טיפים וטלפונים עבודות בקנדה  סוגי עבודות בקנדה מכירות בקנדה  אירועים חשובים בקנדה